Wymiana oleju w silniku samochodu

Udostępnij

 

Układ olejowy jest jednym z elementów, które wpływają na niezawodną pracę całego samochodu. Dlatego tak ważne jest napełnianie silnika wysokiej jakości olejem renomowanych producentów, szczególnie w samochodach importowanych. Wymiana oleju w samochodzie powinna odbywać się według określonego schematu.

W pierwszej kolejności należy rozgrzać silnik do temperatury roboczej i ustawić samochód na kozłach lub kanale. Następnie należy wlać do silnika dodatek, który oczyści układ olejowy. Następnie, nie ruszając się z miejsca, należy uruchomić silnik - musi on pracować około piętnastu do dwudziestu minut, spuścić stary olej. Jeśli to możliwe, należy wymienić miedzianą podkładkę uszczelniającą pod korkiem spustowym. Należy również wymienić filtr oleju i najpierw napełnić go świeżym olejem. Ostatnim etapem jest zalanie nowym olejem. Regularna i terminowa wymiana oleju uchroni części samochodu przed przedwczesnym zużyciem, a przy tym będzie kosztować znacznie taniej niż zakup części zamiennych do Volkswagena, Mercedesa czy innego zagranicznego samochodu.

Wielu właścicieli samochodów są zainteresowane pytanie, co jest lepsze do wyboru oleju. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, obecnie wybór olejków jest tak duży, że każdy, nawet najbardziej wymagający kupujący znajdzie dokładnie to, co zaspokoi jego potrzeby. Niemniej jednak, istnieją pewne ogólne zalecenia dotyczące wyboru oleju. Po pierwsze, należy określić, jaką kwotę właściciel samochodu jest gotów wydać po każdych dziesięciu tysiącach przebiegu. Na przykład, nie ma sensu dodawać oleju syntetycznego do samochodu starszego niż 10 lat, ponieważ uszczelki starego silnika są prawdopodobnie zużyte i olej będzie z nich wypływał szybciej niż z nowego. Powodem tego jest fakt, że oleje syntetyczne mają niższą lepkość niż oleje mineralne lub półsyntetyczne. Nierzadko zdarza się, że zużycie oleju syntetycznego można zmniejszyć poprzez przejście na olej mineralny.

Jest wiele firm, które produkują dziś ropę naftową, ale jednocześnie jest wiele podróbek. Jeśli można być pewnym, że zawartość butelki odpowiada etykiecie, to jakość jest prawie zawsze proporcjonalna do ceny, co oznacza, że im wyższa cena, tym wyższa jakość. Zdarza się jednak również, że olej w drogim sklepie, przelany do ładnej puszki, jest sfałszowany. Dlatego należy kupować olej w tym samym, zaufanym miejscu, a jeszcze lepiej u znajomych sprzedawców.

Czytaj dalej na: http://autodetailing.edu.pl